Michigan High School Football Playoffs: District Finals Showdown

0

Here are the games for the Michigan High School Football Playoff District Finals. The dates and times for each match will be published on Monday.

PREPARATION DASHBOARD:Michigan High School Football Playoff Results for District Semifinals

FORDSON’S TRIUMPH:Michigan high school football playoffs: Dearborn Fordson finally KO Cass Tech, 21-14 (OT)

Division 1

Region 1

Grandville (7-3) at Rockford (10-0).

Howell (8-2) at Grand Blanc (10-0).

Region 2

Oxford (6-4) at Rochester Adams (10-0).

Novi Detroit Catholic Central (8-2) at West Bloomfield (9-1).

Region 3

Macomb Dakota (7-3) against Romeo (9-1).

Chippewa Valley (7-3) at Sterling Heights Stevenson (8-2).

Region 4

Canton (7-3) to Belleville (9-1).

Woodhaven (9-1) at Dearborn Fordson (8-2).

Division 2

Region 1

Bay City Western (8-2) at Traverse City Central (9-1).

Muskegon Mona Shores (8-2) at Caledonia (9-1).

Region 2

Battle Creek Lakeview (7-3) at Portage Central (8-2).

East Lansing (7-3) to Sud Lyon (10-0).

Region 3

Waterford Mott (6-4) at Walled Lake Western (7-3).

Livonia Franklin (5-5) at Livonia Churchill (8-2).

Region 4

Roseville (6-4) at Port Huron North (8-2).

Grosse Pointe Sud (6-4) against Warren De La Salle (9-0).

Section 3

Region 1

Mt. Pleasant (10-0) at DeWitt (9-1).

Cedar Springs (8-2) Muskegon (9-1).

Region 2

Saint-Joseph (6-4) at Stevensville Lakeshore (7-3).

West Parma (6-3) at Battle Creek Harper Creek (7-3).

Region 3

Haslett (8-2) against Mason (8-2).

Orchard Lake St. Mary’s (6-4) at Birmingham Brother Rice (7-3).

Region 4

River Rouge (9-1) vs. Detroit King (9-1).

Allen Park (8-2) vs. Gibraltar Carlson (9-1).

Division 4

Region 1

Whitehall (9-2) at Cadillac (8-2).

Grand Rapids Christian (7-3) at Hudsonville Unity Christian (10-0).

Region 2

Grand Rapids South Christian (7-3) at Hastings (9-1).

Trois Rivières (6-4) at Edwardsburg (10-0).

Region 3

Freeland (9-1) at Fenton Lake (9-1).

Croswell-Lexington (9-1) vs. St. Clair (8-2).

Region 4

Birmingham Detroit Country Day (6-3) at Livonia Clarenceville (9-1).

Milan (8-2) at Chelsea (10-0).

Section 5

Region 1

Claire (7-3) at Kingsley (9-1).

Saginaw Swan Valley (6-4) at Frankenmuth (10-0).

Region 2

Muskegon Oakridge (8-2) at Howard City Tri-County (9-1).

Grand Rapids West Catholic (9-1) at Grand Rapids Catholic Central (10-0).

Region 3

Kalamazoo Hackett (7-3) at Berrien Springs (10-0).

Olivet (8-2) at Portland (8-2).

Region 4

La Coruna (6-4) at Armada (7-3).

Dundee (6-4) at Marine City (10-0).

Section 6

Region 1

Calumet (8-2) at Négaunee (8-2).

Boyne City (9-1) vs. Standish-Sterling (8-2).

Region 2

Montague (7-3) at Reed City (9-1).

Millington (10-0) at Lansing Catholic (9-1).

Region 3

Michigan Center (9-1) at Constantine (10-0).

Clinton (8-2) against Ida (8-2).

Region 4

Almont (5-4) at Warren Michigan Collegiate (8-2).

Ecorse (7-3) at Detroit Southeast (7-3).

Division 7

Region 1

Charlevoix (8-1) at Ishpeming Westwood (9-1).

McBain (7-3) at Traverse City St. Francis (10-0).

Region 2

New Lothrop (7-3) at Pewamo-Westphalia (10-0).

Port Elkton-Pigeon-Bay (8-2) at Hemlock (6-4).

Region 3

Ravenna (7-3) to Muskegon Catholic Central (9-1).

Union City (6-4) at Lawton (10-0).

Region 4

Monroe St. Mary CC (9-1) at Jackson Lumen Christi (9-1).

Detroit Loyola (5-4) at Central Detroit (10-0).

Section 8

Region 1

Iron Mountain (7-3) at Beal City (9-1).

Muskegon Heights (6-4) vs. Carson City-Crystal (9-1).

Region 2

Fowler (7-3) at Breckenridge (8-2).

Marlette (7-3) at Ubly (10-0).

Region 3

Saugatuck (6-4) vs. White Pigeon (9-1).

Addison (9-1) at Hudson (10-0).

Region 4

Sand Creek (7-3) at Ottawa Lake Whiteford (9-1).

Rochester Hills Northwest (6-4) at Clarkston Everest (8-2).

Eight-player regional finals

Division 1

Region 1

Rudyard (8-2) at Newberry (8-2).

Region 2

Indian River Inland Lakes (10-0) at Suttons Bay (10-0).

Region 3

Mendon (8-2) to Martin (10-0).

Region 4

Britton Deerfield (9-1) vs. Adrian Lenawee Christian (10-0).

Division 2

Region 1

Crystal Falls Forest Park (8-2) at Powers North Central (10-0).

Region 2

Hillman (7-3) vs. Marion (9-1).

Region 3

Kinde North Huron (10-0) at Au Gres-Sims (10-0)

Region 4

Colon (9-1) at Morrice (10-0).


Source link

Share.

Comments are closed.